BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy na święcie 12 WOG w Toruniu.
06.07.2015
Dzień 3 lipca 2015 roku to dzień w którym swoje święto obchodził 12 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu. Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy uczciła uroczystość okolicznościowym koncertem w siedzibie toruńskiej jednostki.

     Święto Wojskowych Oddziałów Gospodarczych zostało ustanowione przez Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 grudnia 2013 roku i przypada na dzień 26 czerwca. Toruńska jednostka zaplanowała obchody swojego święta na dzień
3 lipca 2015 roku a uroczystości odbyły się w kompleksie sportowym 12 WOG. Udział w nich wzięli znakomici goście, m.in. przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych Torunia i powiatu toruńskiego, stowarzyszeń współpracujących z toruńską jednostką, przedstawiciele współpracujących jednostek wojskowych toruńskiego garnizonu i innych służb mundurowych. Zgromadzonych gości powitał komendant 12 WOG płk Mirosław Sowiński, z okazji święta wręczono odnzaczenia, medale i odznaki honorowe a także wygłoszono przemówienia oraz odczytano olicznościowe adresy. Po zakończeniu uroczystości w kompleksie sportowym zaproszeni goście i pracownicy oddziału przeszli do pobliskiego amfiteatru gdzie z okazji święta odbył się uroczysty koncert bydgoskiej Orkiestry Wojskowej wraz z solistami którymi byli kapelmistrz Orkiestry Wojskowej w Toruniu kpt. Dominik SIerzputowski oraz solistka opery Nova w Bydgoszczy Magdalena Polkowska. Zgromadzona publiczność była pod wielkim wrażeniem kunsztu muzycznego zarówno muzyków w mundurach jak i solistów którzy zaprezentowali różnorodny program obejmujący przeboje muzyki klasycznej, wojskowej oraz standardy muzyki rozrywkowej.


s
plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych