BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Obchody wojewódzkie Święta Policji.
01.08.2015
Dzień 31 lipca 2015 roku był bardzo bogaty w zadania służbowe dla Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy. Po uroczystej zbiórce związanej z przekazaniem dowodzenia w 6 SOG w Toruniu, Orkiestra udała się do Włocławka na wojewódzkie obchody Święta Policji.

 

     Gospodarzem i współorganizatorem uroczystości, na którą złożyły się część ceremonialna oraz festyn dla mieszkańców regionu była Komenda Miejska Policji we Włocławku. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice katedralnej we Włocławku. aNabożeństwo w intencji funkcjonariuszy policji, współpracowników oraz rodzin policjantów współcelebrowane zostało przez ks. biskupa Wiesława Meringa oraz kapelana KWP w Bydgoszczy ks. kanonika Stanisława Kotowskiego. Po mszy świętej nastąpiła główna część uroczystości na Placu Mikołaja Kopernika, tuż przed katedrą. Zainaugurowane zostały przez złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości oraz podniesienie flagi państwowej na masz i odegranie hymnu państwowego przez bydgoską Orkiestrę WOjskową. Święto zaszczycili swoją obecnością władze resortowe, samorządowe, Sekretarz Stanu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński, Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski, Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Krzysztof Zgłobicki oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes. Podobnie jak na uroczystościach w Bydgoszczy wręczono odznaczenia, wyróżnienia i nominacje na wyższe stopnie służbowe policjantom.

      Na zakończenie części oficjalnej nastąpiło podsumowanie plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego organizowanego przez KWP w Bydgoszczy oraz Gazetę Pomorską. Ceremonię zakończyło uroczyste odprowadzenie sztandaru Policji w rytm marsza wojskowego przez Orkiestrę Wojskową w Bydgoszczy oraz Kompanię Honorową Policji.
plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych