BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Urlop 2015.
03.08.2015
Po bardzo obfitującym w zadania służbowe w sezonie 2014/2015 Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy udaje się na zasłużony urlop.     Rok służbowy 2014/2015 dobiegł końca. W minionym czasie reprezentowaliśmy miasto Bydgoszcz, garnizon bydgoski, region kujawsko-pomorski oraz kraj w różnorodnych zadaniach służbowych zarówno w kraju jak i za granicą. Z najważniejszych wydarzeń w naszej Orkiestrze wymienić należy, głównie reprezentowanie kraju w festiwalach muzycznych w Bremie (Niemcy), Ałmaty (Kazachstan) oraz Londynie (Wielka Brytania), okolicznościowe koncerty warz z zespołem pieśni i tańca Ziemia bydgoska, przyjęcie w szeregi kadry zawodowej OW Bydgoszcz czterech nowych członków a także wiele innych zadań stawianych przez przełożonych.

     Nadchodzący sezon muzyczny 2015/2016 także zapowiada się niezwykle interesująco. Po powrocie z  urlopu muzyków czeka przeprowadzka na nowy rejon zakwaterowania, który znajduje się w murach 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, pod koniec września Orkiestra weźmie udział w Konkursie Orkiestr Wojskowych w Świeradowie Zdroju a w październiku 2015 roku obchodzony będzie jubileusz 65-lecia istnienia Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.

 

     Oczywiście to najważniejsze wydarzenia w nadchodzącym czasie. Oprócz tego czeka nas mnóstwo zadań służbowych o czym będziemy informować już od września.


plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych