BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Piąte miejsce bydgoskich muzyków w turnieju siatkarskim.
12.03.2016
Reprezentacja Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy zajęła 5 miejsce w turnieju o Puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa w piłce siatkowej. W decydującym spotkaniu bydgoscy muzycy wojskowi pokonali gospodarzy turnieju - reprezentację DGW 2:1

     Turniej o puchar Dowódcy Garnizonu Warszawa Orkiestra rozpoczęła rozgrywkami grupowymi w którym muzycy jeden mecz wygrali i jeden przegrali. Wygrany mecz sprawił iż w następnym dniu rozegrany został mecz ćwierćfinałowy - niestety przegrany i zdecydował on że OW Bydgoszcz dołączyła do grupy drużyn walczących o miejsca 5-8 . Kolejne spotkanie - wygrane - decydowało o tym iż muzycy zagrali o 5 miejsce - przeciwnikiem była reprezentacja OW Elbląg. Mecz o 5. miejsce stał na wysokim poziomie - Orkiestra rozegrała najlepszy mecz na tym turnieju, twardo walcząc o każdy punkt. Piąte miejsce (na 13 druzyn) jest najlepszym osiągnięciem w historii występów na tym turnieju. Na sukces ten zapracowali:

- st. chor. Robert Bartoszewicz
- mł. chor. Łukasz Grzywnowicz
- mł. chor. Sławomir Kowalski
- plut. Michał Szmyd
- st. kpr. Paweł Balcer
- kpr. Mateusz Malina
- kpr. Sebastian Leśnik

     Miło nam również poinformować iż mł. chor. Łukasz Grzywnowicz otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji DGW (złożonej z najlepszych zawodników ze wszystkich jednostek podległych Dowódcy Garnizonu Warszawa) przed Mistrzostwami Wojska Polskiego które to zgrupowanie odbędzie się we wrześniu 2016 roku.

plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych