BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Szef MON, Antoni Macierewicz, z wizytą w Bydgoszczy
22.04.2016
20 kwietnia 2016 roku Bydgoszcz odwiedził Minister Obrony Narodowej - Antoni Macierewicz. Celem wizyty byłi otwarcie jednostki Grupy Integracyjnej Sił NATO w Polsce.

    

     Uroczyste otwarcie nowej jednostki sił NATO w Bydgoszczy odbyło się w obecności  Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza, dowódcy Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie gen. Manfreda Hofmanna oraz dowódcy NFIU płk. Artura Bogowicza. Głównym zadaniem i celem jest zapewnienie i umożliwienie szybkiego przemieszczenia Połączonych Sił Wysokiej Gotowości oraz Sił Odpowiedzi NATO w celu zwiększenia możliwości reakcji Sojuszu. Jednostka NFIU opiera się na standardach jednostek wojskowych NATO. Składa się ona z grupy dowódcy oraz podległych wydziałów i sekcji.

     Uroczystosc odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Po złożeniu meldunku Ministrowi Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz dokonał przeglądu kompanii honorowej a po przywitaniu się z poodziałami został odegrany hymn państwowy. Następnie okolicznościowe przemówienia wygłosili dowódca Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód w Szczecinie gen. Manfred Hofmann, dowódca NFIU płk Artur Bogowicz oraz szef MON Antoni Macierewicz. Na zakończenie uroczystości odbyła się ceremonia przecięcia wstęgi przez wyżej wymienionych do nowoczesnego budynku zaprojektowanego specjalnie na potrzeby polskiej Jednostki Integracyjnej Sił NATO.


 

plut. Michał Szmyd / fot. st. chor.Paweł Cygowski (JFTC)


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych