BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Święto jednostki wojskowej Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych oraz wystawa Air Fair Show 2016
24.05.2016
Miniony weekend był bardzo pracowity dla muzyków z Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy. Coroczne targi Air Fair Show oraz święto Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych były okazją do zaprezentowania swoich muzycznych umiejętności.

     Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy uroczyście otworzyła jubileuszową, 10 edycję targów lotniczych i wystawy sprzętu lotniczego i wojskowego Air Fair Show. Wystawa połączona ze spotkaniem biznesowych partnerów branży lotniczej ma miejsce na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2. W dniu otwarcia targów, 20 maja 2016 r. udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, wojskowych i miejskich. Piątek był dniem spotkań biznesowych natomiast w dniu następnym wystawę oglądali mieszkańcy Bydgoszczy i okolic.

     Godzinę po uroczystym otwarciu Air Fair Show orkiestra udała się do pobliskiej jednostki wojskowej na uroczystości związane ze świętem Centrum Doktryn I Szkolenia Sił Zbrojnych. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremonialem wojskowym, z udziałem znakomitych gości, przedstawicieli wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP, samorzadowych oraz delegacji pokrewnych służb mundurowych i duchowieństwa. Po oficjalnej ceremonii Orkiestra Wojskowa wystąpiła z krótkim koncertem plenerowym podczas którego zgromadzeni goście wysłuchali wiazanek pieśni patriotycznych, marszy wojskowych i utworow rozrywkowych.

     Zwieńczeniem targów lotniczych na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgozczy jest festyn lotniczy dla mieszkańców miasta Bydgoszczy. Co roku Orkiestra bierze czynny udział w tym wyarzeniu, nie inaczej byłoi w tym roku. W trakcie występu i przemarszu Orkiestry zgromadzeni mieszkańcy mogli wysłuchać marszy wojskowych oraz utworów muzyki rozrywkowej.


plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych