BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy ma nowego Kapelmistrza
23.06.2016
W dniu 20 czerwca 2016 r. nastąpiła zmiana na na stanowisku Dowódcy-Kapelmistrza Orkiestrty Wojskowej w Bydgoszczy. Nowym przełożonym bydgoskich muzyków został mjr Dominik Sierzputowski.

     W poniedziałkowe przedpołudnie w siedzibie Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy odbyła się ceremonia przekazania obowiązków Dowódcy-Kapelmistrza. Decyzją przełożonych z Dowództwa Garnizonu Warszawa na kolejne stanowisko służbowe został mianowany dotychczasowy kapelmistrz orkiestry mjr Krzysztof Matraszek a na jego miejsce wyznaczony został kpt. Dominik Sierzputowski, pełniący do tego czasu obowiązki Dowódcy-Kaplemistrza Orkiestry Wojskowej w Toruniu i z dniem objęcia stanowiska został mianowany na stopień majora.

     Uroczystość uświetnili swoim przybyciem Pomocnik Dowódcy Garnizonu Warszawa ds. Ceremoniału Wojskowego płk Mariusz Kubarek, Szef Oddziału Wychowawczego Inspektoratu Wsparcia SIł Zbrojnych płk Piotr Marks, ppłk Tomasz Rożniakowski, prezes bydgoskiego odziału Polskiego Związku Chórów i orkiestr Orlin Bebenow dyrektor Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy Maciej Puto i inni. Ustępujący Kapelmistrz OW Bydgoszcz, mjr Krzysztof Matraszek spędził na stanowisku Dowódcy ponad 5 lat - od kwietnia 2011 r. do 20.06.2016 r.

     Mjr Dominik Sierzputowski w przeszłości był muzykiem OW Bydgoszcz a także pełnił funkcję tamburmajora orkiestry. Po kilkunastu latach służby w bydgoskiej orkiestrze i odbyciu kursu oficerskeigo pełnił obowiązki drugiego kapelmistrza Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy po czy został skierowany do dalszej służby w OW Wesoła skąd trafił do toruńskiej orkiestry na stanowisko samodzielnego Dowódcy-Kapelmistrza w roku 2011.

plut. Michał Szmyd / fot. st. chor. Sławomir Mrowiński / IWspSZ


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych