BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy wzbogacona o zastępcę Dowódcy - Kapelmisrza
13.09.2016
W dniu 12.09.2016 r. do Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy dołączył kolejny muzyk. Jest nim ppor. Mariusz Żelazek i będzie pełnił funkcję drugiego kapelmistrza Orkiestry / zastępcy Dowódcy - Kapelmistrza mjra Dominika Sierzputowskiego.

     Podczas poniedziałkowej uroczystej zbiórki w siedzibie Orkiestry został odczytany rozkaz personalny oraz odbyło się uroczyste przywitanie ppor. Żelazka przez mjra Dominika Sierzputowskiego.

    Ppor. Mariusz Żelazek jest absolwentem Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku w klasie waltorni i fortepianu. Po ukończeniu WLM zawodową służbę wojskową rozpoczął w Orkiestrze Reprezentacyjnej Wojsk Lotniczych Obrony Powietrznej w Poznaniu, następnie służył w Orkiestrze Garnizonowej Świecie i Orkiestrze Wojskowej w Toruniu. W roku 2016 ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.
 
     Ppor. Mariusz Żelazek jest także absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku wydziału Dyrygentury i Prowadzenia Zespołów w klasie prof. Zbigniewa Bruny. Ma doświadczenie w prowadzeniu koncertów jako dyrygent, współpracował także z solistami Opery Nova w Bydgoszczy oraz Teatru Muzycznego w Poznaniu. Na koncie ma także nagrania płytowe promujące działalność kultularną Wojska Polskiego.


plut. Michał Szmyd / fot. plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych