BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Miesiąc październik OW Bydgoszcz otwiera tradycyjnie uczestnictwem w święcie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W tym roku mija 10 lat od jego utworzenia.
10.10.2016
Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych został powołany do życia na początku października 2006 roku. Okrągły jubileusz powstania uroczyście obchodziny był w tym troku w gmachu Opery nova w Bydgoszczy, poprzedzony mszą w kościele Garnizonowym.

     Inspektorat to dowództwo, które odpowiada za szeroki zakres działań obejmujących nie tylko logistykę. Obejmuje swoimi działaniami kompetencje wojsk inzynieryjnych, obrony przed bronią chemiczną, uzupełnienia wojsk i ochrony obiektów. "Bez niego utrzymanie Sił Zbrojnych w gotowości do realizacji zadań w czasie kryzysu i wojny nie byłoby możliwe." - powiedział, na spotkaniu w gmachu Opery Nova, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, generał brygady Dariusz Łukowski . Na uroczyste obchody święta przybyli m. in. Szef Sztabu Wojska Polskiego generał Mieczysław Gocuł oraz biskup polowy Wojska Polskiego generał brygady Józef Guzdek.

     Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy zabezpieczała muzyczną oprawę święta, które rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele garnizonowym. Orkiestrze Towarzyszyli śpiewacy Opery Nova w Bydgoszcz - Magdalena Polkowska (sopran)oraz Paweł Krasulak (Tenor). Po mszy świętej Oficerowie, Orkiestra wraz z gośćmi Inspektoratu przeniśli się do gmachu Opey Nova na dalszą część uroczystości.


plut. Michał Szmyd / fot. Robert Sawicki (Urząd Miasta Bydgoszczy) / Katarzyna Portianko-Gaca (IWspSZ)


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych