BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Święto Niepodległości 2017
21.11.2017
11 listopada jest obchodzony corocznie jako Dzień Niepodległości. Bydgoska Orkiestra Wojskowa wzięła udział w uroczystościach państwowych w Bydgoszczy, Konecku oraz Wałczu..

   
     Koncertem w kinoteatrze Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, który odbył się 9 listopada 2017 roku, Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy zainaugurowała obchody 99. rocznicy Święta Niepodległości. Na scenie wraz z Orkiestrą wystąpił Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, solistka Julia Iwaszkiewicz sopran oraz skrzypaczka Paulina Burczyńska. Następnego dnia Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy wzięła udział w uroczystej zbiórce dla kadry i pracowników Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy.
 
     Tegoroczne miejskie uroczystości Święta Niepodległości rozpoczęły się mszą świętą w intencji w bydgoskiej katedrze. Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli na pl. Wolności, gdzie odbyła się dalsza część. Pod pomnikiem Wolności złożono wieńce i kwiaty od delegacji m.in. Ministra Obrony Narodowej, prezydenta miasta, władz samorządowych, wojskowych oraz zaproszonych gości, odczytano Apel Poległych.
 
     Po uroczystościach bydgoskich orkiestra w dniu 12.11.2017 roku udała się do Konecka gdzie w niedzielne popołudnie wzięła udział we mszy świętej po której zagrała koncert pieśni i utworów patriotycznych. Po koncercie nastąpił przemarsz pod pamiątkowy obelisk pod ktorym władze gminne złożyły kwiaty i wiązanki upamietniajac w ten sposób poległych w walkach o niepodległość Rzeczypospolitej. Ostatnim akcentem obchodów Święta Niepodległości był koncert orkiestry w Wałczu w dniu 15 listopada 2017roku.
 
 
 
 
 
 
 
 
plut. Michał Szmyd / fot: st.chor. Sławomir Mrowiński IWspSZ / fot. UG Koneck


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych