BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Koncert w ramach programu
25.08.2014
Rzeka Muzyki to cykl koncertów organizowanych latem w Bydgoszczy przy gmachu Opery Nova. Jednym z punktów lata 2014 był koncert bydgoskiej Orkiestry Wojskowej.

     Koncerty w ramach programu "Rzeka Muzyki" odbywają się w amfiteatrze przy gmachu Opery Nova, jednakże w niedzielny wieczór po raz pierwszy w tym sezonie organizatorzy Rzeki Muzyki musieli przenieść miejsce koncertu do Hotelu Słoneczny Młyn ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Sala Malinowa wypełniła się po brzegi a wielu widzów uczestniczyło w koncercie stojąc poza salą. Koncert pod patronatem prezydenta mistata Rafała Bruskiego wypełniły dzieła zaliczane do klasyki muzyki poważnej w aranżacji znakomitego muzyka Orlina Bebenowa a także utwory muzyki rozrywkowej i jazzowej.

     Orkiestrą dyrygowało trzech dyrygentów: mjr Krzysztof Matraszek, ppor. Dawid Dobrowolski i Orlin Bebenow. Obok orkiestry pojawili się także sopranistka Ewa Olszewska oraz tenor Szymon Rona. Podczas koncertu z cyklu „Rzeka Muzyki” wykonany został również utwór specjalny – marsz „Szlakiem Brdy”, po wygranej w konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej stanowiący obowiązkowy punkt w repertuarze wszystkich orkiestr dętych w Polsce. Jego autorem jest wspomniany wcześniej Orlin Bebenow – „człowiek orkiestra”, dzięki któremu bydgoska publiczność mogła też odbyć rejs po Morzu Czarnym za pośrednictwem dynamicznych bułgarskich melodii: „Horo Staccato” czy „Bolero Militare”.

 

Rzeka Muzyki Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy - wideo

 

GALERIA KONCERTU

 

plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych