BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Orkiestra uświetniła Święto Niepodległości w ŻW i CGDP
07.11.2014
Placówka Żandarmerii Wojskowej oraz Centralna Grupa Działań Psychologicznych to kolejne jednostki swiętujące rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Na uroczystościach nie mogło zabraknąć Orkiestry Wojskowej.

     Orkiestra Wojskowa w Bydgoszczy tradycyjnie w okresie listopadowym wspomaga bydgoskie jednostki w uroczystościach państwowych. W tym roku do uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości Orkiestra została wzięła udział w uroczystej zbiórce Centralnej Grupy Działań Psychologicznych, która została przeprowadzona w I Brygadzie Logistycznej oraz tradycyjnie w placówce Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy. Podczas obu urczystości nadano żołnierzom odznaczenia państwowe, resortowe oraz wyróżnienia za wzorową służbę a dowódcy jednostek w okolicznościowych wystąpieniach przypomnieli o znaczeniu święta niepodległości dla naszego kraju.

     Muzycy Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy podczas apeli wykonali wiązanki utworów patriotycznych natomiast w placówce Żandarmerii Wojskowej wystąpili w mundurach historycznych z okresu Księstwa Warszawskiego.

plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych