BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Orkiestrowa Wigilia 2014
15.12.2014
Grudzień to miesiąc kojarzący się głównie ze Świętami Bożego Narodzenia. Z tej też okazji w siedzibie Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy obecna kadra zawodowa spotkała się z byłymi kapelmistrzami i muzykami.

     Zaproszenie na wigilię od obecnego kapelmistrza Orkiestry, mjra Krzysztofa Martaszka, przyjęło nie tylko wielu muzyków ale także byli kapelmistrzowie: mjr Tadeusz Waliszewski, mjr Jerzy Andrzejewski, kpt. ugeniusz Mik. Specjalne zaproszenia na opłatkowe spotkanie otrzymali kapelan garnizonu bydgoszcz ks. kan. płk Zenon Surma dziekan Dekanatu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Pomorskiego Dekanatu Wojskowego oraz Szef Oddziału Wychowawczego Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych płk Piotr Marks.

     Spotkanie opłatkowe rozpoczął kwartet saksofonowy, który wykonał kolędy w opracowaniu jazzowym po czym  kapelmistrz mjr Krzyszfot Matraszek powitał wszystkich zgromadzonych gości a ks. kan. płk Zenon Surma odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza. Po odczytaniu Ewangelii zgromadzeniu goście wraz z kadrą podzielili się opłatkiem. Spotkanie wigilijne było okazją do wspomnień, dla wielu byłych muzyków spotkań po latach z kolegami-muzykami oraz kapelmistrzami z którymi kiedyś wspólnie służyli w Orkiestrze Wojskowej w Bydgoszczy. Mamy nadzieję iż ponownie spotkamy się w jeszcze większym gronie w roku 2015, ale tym razem już na nowym miejscu stacjonowania Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy.

 

GALERIA ZDJĘĆ Z WIGILII OW BYDGOSCZ - fot. Michał Szmyd

 

plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych