BIP
Orkiestra Wojskowa Bydgoszcz
Aktualności
Nowi muzycy w Orkiestrze Wojskowej w Bydgoszczy.
08.04.2015
W dniu 08.04.2015 roku w szeregach OW Bydgoszcz powitaliśmy czterech nowych muzyków.

    

 

     Do Orkiestry Wojskowej w Bydgoszczy dołączyło czterech nowych muzyków po odbyciu szkolenia na Kursie Muzyków w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Orkiestra wzbogaciła się o instrumentalistów specjalizujących się w grze na waltorni, klarnecie, oboju i trąbce.


1. Kamil Grochowski - waltornia.Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (2007) w klasie waltornii oraz Studium Pedagogicznego, nauczyciel w klasie waltornii w szkole muzycznej w Bydgoszczy, prowadzi w tej szole także zespoły kameralne, dyrektor artystyczny Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Płotach, wpółpracował z filharmoniami. Absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu o kierunku Dyrygentura Orkiestr Dętych.

2. Sebastian Leśnik - trąbka.
Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie trąbki prof. Igora Cecocha (2014), uczestnik konkursow muzycznych z zespołami estradowymi, przez wiele lat grał w łódzkim Big Bandzie na trąbce.

3. Piotr Buchalski - klarnet.Aktualnie student Akademii Muzycznej w bydgoszczy w klasie klarnetu, ukończył PSM II stopnia w Płocku, współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, orkiestrami symfonicznymi w Toruniu, Płocku, płockim Big Bandem, orkiestrą dętą miasta Płock oraz Zespołem Pieśni i Tańca "Wisła" w Płocku.

4. Mateusz Malina - obój.Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie oboju wpółpracował z wieloma filharmoniami, orkiestrami i instytucjami muzycznymi m.in. Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Kameralną
Miasta Tychy, Filharmonią Narodową, Filharmonią Warmińsko-Mazurską. Uczestnik wielu konkursów, kursów i warsztatów muzycznych.
 
plut. Michał Szmyd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych